Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nowy sztandar dla "Dziesiątki"

Data publikacji: 2018-11-26, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
23 listopada jubileusz 30-lecia powstania świętowała Szkoła Podstawowa nr 10. Z tej okazji placówka ta otrzymała nowy sztandar. Jego poświęcenia dokonał ks. proboszcz Mirosław Godziek podczas mszy świętej odprawionej w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli tej szkoły w bazylice św. Wojciecha. Po niej w murach placówki odbyła się okolicznościowa akademia, w której uczestniczyły władze miasta z burmistrzem Stanisławem Piechula oraz przewodniczącą Rady Miasta Katarzyną Syryjczyk-Słomską na czele. Przybyli również byli i obecni dyrektorzy oraz nauczyciele SP10, rodzice i darczyńcy, wśród nich osoby, które zasponsorowały nowy sztandar. Obecnie szkoła posiada dwa – pierwszy, nadany w 2012 roku Gimnazjum nr 2, znajdzie się w szkolnej izbie pamięci, oraz nowy, który od tego dnia stanie się jej symbolem. W ten sposób historia zatoczyła koło, bowiem placówka ta wróciła do pierwotnej numeracji – SP 10 i na powrót jest obecnie podstawówką. W międzyczasie zyskała ona imię Jerzego Kukuczki, największego himalaisty w polskiej historii. To właśnie jego wizerunek zdobi awers sztandaru, zaś na rewersie wyhaftowane zostało godło państwowe, bowiem – jak podkreślono w trakcie uroczystości – sztandar dla szkoły jest tym, czym flaga dla państwa. Prócz przekazania sztandaru odbyła się również uroczystość przekazania statuetek byłym dyrektorom i wicedyrektorom oraz pięciu nauczycielom, od początku związanym z tą placówką. Pierwszym dyrektorem był Tadeusz Socha, którego w 1991 roku zastąpił Stanisław Michalski, zaś od 1 września 2017 roku funkcję tę pełni Małgorzata Dudkiewicz i to właśnie obecna dyrektor je wręczyła. Nagrodzono też darczyńców sztandaru, każdy z nich prócz pisemnych podziękowań mógł wbić pamiątkowy gwóźdź w drzewiec. Był także czas na wspomnienia, prezentacje osiągnięć szkoły oraz życzenia i podziękowania. Całość uświetnił występ szkolnego chóru oraz uczniów. Przez 30 lat istnienia szkołę ukończyło 1911 absolwentów podstawówki i 2724 gimnazjum.

Pełna treść wiadomości na: mikolow.eu/?p=76071
mikolow.eu, Źródło artykułu: mikolow.eu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mikołowski

Powiat mikołowski - powiat zlokalizowany w województwie śląskim (na granicy Wyżyny Śląsko-Krakowskiej i Kotliny Oświęcimskiej ) z siedzibą w Mikołowie. Przynależą do niego gminy Ornontowice i Wyry oraz miasto Mikołów, Orzesze i Łaziska Górne.

Sam Mikołów jest w posiadaniu wielu zabytków, np. Kościół parafialny pw. św. Mikołaja, Nowy cmentarz żydowski w Mikołowie, park Planty oraz liczne zabytkowe kamienice w śródmieściu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola