Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Os. Piłsudskiego - Mikołów. Sesja zdjęciowa listopad-grudzień 2013

 
Zespół mieszkaniowy "Nad Jamną" w Mikołowie, (nazwa zespołu pochodzi od doliny rzeki Jamny, w której położony jest Mikołów), znany też jako osiedle im. Józefa Piłsudskiego. Administrator: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Nad Jamną", przy ul. Waryńskiego. Projekt z 1983 r. realizacja 1983--1986, autorem jest Stanisław Niemczyk, architekt z tyskiego MIASTOPROJEKTU, nazywany "polskim Gaudim" ze względu na sposób traktowania materiału, jakim jest cegła. PS. Antoni Gaudi -- kataloński architekt i inżynier secesyjny słynący z wyjątkowych projektów, tercjarz franciszkański, Sługa Boży Kościoła katolickiego. Zdjęcia i opracowanie: Andrzej Fijałkowski 2013 r.

 


Andrzej Fijałkowski
 
Data pliku video: 2013-12-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
mikołowski

Powiat mikołowski - powiat zlokalizowany w województwie śląskim (na granicy Wyżyny Śląsko-Krakowskiej i Kotliny Oświęcimskiej ) z siedzibą w Mikołowie. Przynależą do niego gminy Ornontowice i Wyry oraz miasto Mikołów, Orzesze i Łaziska Górne.

Sam Mikołów jest w posiadaniu wielu zabytków, np. Kościół parafialny pw. św. Mikołaja, Nowy cmentarz żydowski w Mikołowie, park Planty oraz liczne zabytkowe kamienice w śródmieściu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola